• مجوز سازمان نصر برای رتبه‌بندی شرکت‌ها 60 میلیارد ریال ارزش دارد

    کد: 17508
    تاریخ: ۱۳۹۴/۰۲/۰۵
    منبع خبر: فناوران اطلاعات
    تعداد بازدید: 1212
    دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‎ای تهران اعلام کرد: براساس توافق صورت گرفته میان سازمان نصر تهران و شورای عالی انفورماتیک، شرکت‎ها برای ارایه مدارک در احراز شرایط به منظور رتبه‌بندی شورای عالی انفورماتیک می‎توانند از مجوز سازمان نصر به عنوان یکی از سه قرارداد الزامی دریافت رتبه خود بهره ببرند.

    نصر تهران- اصغر رضانژاد با بیان اینکه ارزش مجوز سازمان نظام صنفی رایانه‎ای معادل یک قرارداد فناوری اطلاعات تا سقف 60میلیارد ریال است، گفت: در سیستم رتبه‎بندی شورای عالی انفورماتیک، ارزش مجوز سازمان نظام صنفی رایانه ‏ای معادل یک قرارداد تا سقف 60میلیارد ریال تعریف شده است و این موضوع، ارزش دریافت مجوز سازمان نصر را برای شرکت‏های ICT مشخص می‏کند.
    براساس مصوبه شورای عالی انفورماتیک تمام شرکت‏های کامپیوتری برای عقد قرارداد با شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی ملزم به دریافت رتبه خود از این شورا هستند. درحال حاضر شرکت‏های انفورماتیکی در 15 شاخه همچون ارایه و پشتیبانی سخت‌افزاری Mainframe، تولید و ارایه رایانه‌های غیرMainframe، ارایه و پشتیبانی نرم‌افزارهای پایه، سیستم وابزارها، تولید و ارایه دستگاه‌های جانبی، تولید و ارایه قطعات و ملزومات، تولید و پشتیبانی نرم‌افزارهای سفارش مشتری، خدمات شبکه‌های اطلاع‏رسانی Providers، شبکه داده‌های رایانه‏ای و مخابراتی، مشاوره و نظارت بر اجرای طرح‌های انفورماتیکی، آموزش و پژوهش، خدمات پشتیبانی، ارایه و پشتیبانی بسته‌های نرم‌افزاری و نرم‎افزارهای حامل محتوا، سیستم‌های ویژه ،سیستم‎های اتوماسیون صنعتی وامنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات، مشمول رتبه‏بندی شورای عالی انفورماتیک هستند. طبق آخرین مصوبه آیین‌نامه رتبه‌بندی و احراز صلاحیت شرکت‌های انفورماتیک، این شورا رتبه شرکت‏ها را براساس پارامترهای مختلفی از رتبه یک تا هفت تعیین می‏کند.
    تا سال۸۴، دو پارامتر میزان حقوق و دستمزد پرداختی شرکت‌ها به کارکنان و میانگین درآمد مشمول مالیاتی شرکت‌ها، عوامل تعیین کننده رتبه شرکت‌ها در شورای عالی انفورماتیک بودند اما براساس تغییرات اعمال شده در سال ۹۰، عامل رضایت مشتری به عنوان سومین پارامتر تعیین رتبه شرکت‌ها درنظر گرفته شد.
    براساس اعلام شورای عالی انفورماتیک، در مراحل اولیه انجام رتبه‌بندی شرکت‌ها، میزان و سطح تحصیلات نیروی انسانی یک شرکت نیز مورد توجه قرار می‌گرفت.
     در مرحله دوم تغییرات آیین نامه، شاخص‌هایی نظیر حقوق پرداختی، میزان بیمه پرداختی به کارکنان، درآمد شرکت و مالیات پرداختی نیز مد نظر قرار گرفت. اما در آخرین تغییرات سال ۹۰ عامل رضایت مشتری نیز در تعیین رتبه‌بندی شرکت‌ها مدنظر قرار گرفت.

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اصفهان می باشد.
مجری: پورتال سامان