• تفاهم نامه میان سازمان نصر کشور و صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک امضا شد

    ارائه تسهیلات مالی و صدور ضمانت نامه شرکت در مناقصات به اعضای سازمان

    کد: 19237
    تاریخ: ۱۳۹۴/۰۷/۰۶
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 1428
    تفاهم نامه همکاری میان سازمان نظام صنفی رایانه ای (نصر) کشور و صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک در جهت ارائه تسهیلات مالی و صدور ضمانت نامه شرکت در مناقصات به اعضای سازمان امضا شد.

     به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، در جلسه ای که با حضور علی وحدت مدیرعامل و رئیس هیات مدیره صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک، ناصرعلی سعادت رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و صائبه سلوکی سرپرست دبیرخانه سازمان برگزار شد، تفاهم نامه ای در خصوص ارائه تسهیلات مالی و صدور ضمانت نامه به اعضای سازمان به امضای طرفین رسید. 

    رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، با تاکید بر اینکه تلاش داریم سازمان نظام صنفی رایانه ای را به مرجعی واحد برای انجام امر کارشناسی ارائه تسهیلات به بخش خصوصی حوزه فاوا تبدیل کنیم، افزود: سازمان به عنوان بزرگترین تشکل بخش خصوصی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، قادر است با به کار گیری نیروهای کارشناس و اعضای خود کارشناسی تقاضاها و طرح های ارائه شده را بر عهده بگیرد. 
    رئیس هیات مدیره صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک نیز با اشاره بر اینکه سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، یک مرجع تخصصی در حوزه فاوا به شمار می رود، افزود: صندوق به دنبال مدلی است که با حداقل مداخله و تصدی گری به ارائه تسهیلات بپردازد و بهترین روش حضور یک نهاد واسط مانند سازمان نظام صنفی رایانه ای است که به بررسی کارشناسی و ارزیابی طرح ها بپردازد و صندوق تنها به تامین مالی بپردازد.
    سعادت، با بیان اینکه طی این تفاهم نامه سازمان نظام صنفی رایانه ای وظیفه ارزیابی فنی و اقتصادی طرح های ارسالی را برعهده دارد، گفت: طرح های واجد شرایط که به تایید کارشناسان سازمان برسند را به صندوق معرفی خواهیم کرد. ضمن اینکه نظارت بر روند اجرای طرح های حمایت شده، اثربخشی تسهیلات اعطایی و ارسال گزارش های لازم را نیز برعهده سازمان نصر کشور خواهد بود.
    رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، با بیان اینکه در مقابل انتظار داریم صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک در چارچوب توافق صورت گرفته تسهیلات مالی خود را به متقاضیان ارائه کند؛ گفت: طبق تفاهم نامه با صدور ضمانت نامه شرکت در مناقصات در کمترین زمان، از واحدهایی که سازمان به صندوق معرفی می کند نیز حمایت می شود.  ضمانت نامه های صادر شده در تمام دستگاه های اجرایی معتبر و قابل استناد هستند. 
    وحدت در ادامه به تشریح جزئیات تفاهم نامه و دیگر تعهدات صندوق پرداخت و افزود: تسهیلات ویژه ای نیز برای طرح های کوچکتر در نظر گرفته شده است. برای مثال تسهیلاتی برای بخش تحقیق و توسعه (R&D) شرکت ها در نظر گرفتیم. حتی شرایطی را برای مواردی که شرکت ها برای پیشبرد اهداف خود انجام تحقیقات و پژوهش را به صورت پروژه ای به شرکت دیگری واگذار می کنند نیز پیش بینی کردیم. تامین هزینه های آموزشی برای ارتقا کیفی اعزام به خارج از کشور یا آموزش ضمن خدمت و حمایت در اخذ تاییدیه های بین المللی که زمینه ساز توسعه بازار و صادرات می شود را هم در برنامه گنجاندیم.
    رئیس هیات مدیره صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک همچنین از تشکیل کمیته راهبری که حسن اجرای تفاهم نامه را مورد پیگیری قرار می دهد، خبر داد و افزود: به منظور سیاست گذاری، تدوین مراحل و روال های اجرایی فعالیت های مشترک و حسن اجرا و پیگیری مفاد تفاهم نامه، کمیته راهبری متشکل از پنج نفر از نمایندگان دو طرف پس از معرفی رسمی تشکیل می شود.
     
    همکاری در نمایشگاه الکامپ بیست و یکم
    وحدت در ادامه نشست، قول همکاری در نمایشگاه الکامپ بیست و یکم را به رئیس سازمان نصر کشور داد و افزود: صندوق می تواند در نمایشگاه الکامپ نشست های تخصصی در زمینه تشریح و توضیح خدمات ارائه شده در حوزه های مورد همکاری برگزار کند. علاوه بر این جشنواره طرح های کوچک و شرکت های نوپا را نیز می توانیم داشته باشیم تا طی برگزاری نمایشگاه، طرح ها مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرند و در نهایت نیز طرح های برگزیده تحت حمایت صندوق قرار خواهند گرفت. ضمن اینکه تخفیف هایی را نیز برای طرح های مورد حمایت در نظر می گیریم.
     
     طرح حمایت از سرمایه گذاری خطرپذیر
    رئیس هیات مدیره صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع، از تهیه طرحی برای مدل سرمایه گذاری خطرپذیر موسوم به VC خبر داد و گفت: آمادگی تشکیل دپارتمان مشترک با سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور برای پیاده سازی طرح تهیه شده در صندوق را داریم. هدف ما عدم تصدی گری و واگذاری امور به یک مرجع تخصصی و نهاد کارشناسی است که طرح ها به آنجا ارائه شوند و پس از بررسی  و تایید برای حمایت و تامین مالی به صندوق ارجاع داده شوند.
    سعادت نیز با استقبال از وجود چنین طرح های حمایتی به خلا موجود در صنعت و سرنوشت استارتاپ ها اشاره کرد و افزود: سرمایه گذاری خطرپذیر یکی از الزامات مهم اکوسیستم استارتاپ هاست. در حال حاضر خروجی و سرانجام استارتاپ های ما که با چنین شور و هیجانی ایجاد می شوند، بلاتکلیف است. اگر در زمینه سرمایه گذاری خطر پذیر، فکری نکنیم این جوانان ناامید شده یا از این حوزه یا از کشور خارج می شوند.
     
     
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اصفهان می باشد.
مجری: پورتال سامان