• فراخوان جمع آوری دایرکتوری تجاری صندوق های مکانیزه فروش تمدید شد

    کد: 21663
    تاریخ: ۱۳۹۵/۰۵/۱۳
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 646
    سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با هدف ایجاد فرصت برابر در سراسر کشور، سمینار نیم روزه آشنایی با مستندات و الزامات نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و تجهیزات جانبی صندوق‌های مکانیزه فروش را برگزار می‌کند، در همین راستا فراخوان ارسال مدارک جهت حضور در سمینار و ثبت اطلاعات در دایرکتوری تجاری تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه سیزدهم مرداد ماه تمدید شد.
    به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، فعالان حوزه تولید و عرضه صندوق‌های مکانیزه فروش، می‌توانند جهت آشنایی با الزامات نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و تجهیزات جانبی پایانه‌های مکانیزه فروشگاهی در این سمینار نیم روزه که توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در سراسر کشور برگزار خواهد شد، حضور یابند و از آخرین مستندات قانونی و شرایط حضور در این بازار مطلع شوند.
    در ماده 121 قانون برنامه پنجم توسعه، دستورالعمل ماده 169 مکرر قانون مالیات‌های مستقیم و ماده 19 قانون مالیات ارزش بر افزوده و ماده 71 قانون نظام صنفی به تجهیز واحدهای صنفی به صندوق‌های مکانیزه فروش تاکید شده است. طبق این قوانین صاحبان مشاغل مکلف به استفاده از سامانه صندوق مکانیزه فروشی هستند که مجهز به سیستم نرم‌افزار فروشگاهی و صدور فاکتور الکترونیکی طبق دستورالعمل موضوع ماده 19 قانون مالیات بر ارزش افزوده و ماده 169 قانون مالیات مستقیم باشد. در بهمن ماه سال گذشته نیز هیئت دولت لایحه‌ای با جزئیات بیشتر مانند نحوه استفاده، نگهداری، نظارت بر صندوق مکانیزه فروش، چهارچوب‌ها و استانداردهای آن به تصویب رساند. 
    در همین راستا پیش‌نویس مستندات سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و تجهیزات جانبی صندوق‌های مکانیزه فروش در تعامل سازمان امور مالیاتی تهیه شده و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با هدف شفاف‌سازی و ایجاد فرصت برابر برای تمامی فعالان حوزه صندوق‌های مکانیزه فروش اقدام به برگزاری سمینار نیم‌روزه جهت آشنایی با این استانداردها را کرده است.
    همین‌طور اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور که در حوزه صندوق‌های مکانیزه فروش فعالیت می‌کنند ضمن اعلام آمادگی خود جهت حضور در این سمینار نیم روزه، فایل موجود در پیوست خبر را جهت تهیه بانک اطلاعاتی (دایرکتوری تجاری) در همین خصوص تکمیل کرده و تا پایان وقت اداری  روز چهارشنبه 13/05/1395  به نشانی الکترونیکی سازمان  info@irannsr.org ارسال کنند. 
     
     فایل پیوست
     
    Data Base.pdf180.28  کیلوبایت
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اصفهان می باشد.
مجری: پورتال سامان