• در جلسه با مدیر مرکز مدیریت راهبردی افتا استان اصفهان

    ارایه و طرح مشکلات شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان

    کد: 27204
    تاریخ: ۱۳۹۸/۰۵/۰۸
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 157
    برگزاری جلسه هم اندیشی مدیران شرکت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات عضو سازمان نصر استان با مدیر مرکز مدیریت راهبردی افتا استان اصفهان

    جلسه هم اندیشی مدیران شرکت های فعال در زمینه نرم افزار، شبکه و امنیت اطلاعات با حضور مهندس اکبریان مدیر مرکز مدیریت راهبردی افتا استان اصفهان برگزار شد.

    به گزارش روابط عمومی سازمان، مدیر مرکز مدیریت راهبردی افتا استان در این جلسه به تشریح وظایف و عملکرد این مرکز پرداختند و با اشاره به ماموریت این مرکز در خصوص نظام ملی پیشگیری و مقابله اظهار داشتند: براساس نظام ملی پیشگیری و مقابله، این مرکز برنامه ریزی لازم را برای استفاده و مشارکت حداکثری با بخش خصوصی انجام داده است.

    وی با اشاره به وظایف افتا در ۴ بخش راهبردی، نظارتی، آموزشی و عملیاتی تصریح کرد: تلاش افتا استان از این پس فعال کردن محرک های استان خواهد بود که بخش عملیاتی بیشتر از گذشته در اختیار بخش خصوصی باشد.

    مهندس اکبریان همچنین با تاکید بر لزوم آموزش کارکنان دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی در حوزه افتا، خواستار همکاری و مشارکت بیشتر بخش خصوصی فعال در زمینه امنیت تولید و تبادل اطلاعات برای آموزش شد.

    ایشان بر لزوم تشکیل تیم امداد رایانه‌ای مجهزی با همکاری سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تاکید نمودند.

    مدیر مرکز راهبردی افتا استان برگزاری چنین جلساتی را بسیار با اهمیت برشمردند و از تمامی فعالین این حوزه درخواست داشتند ضمن بیان موانع و مشکلات اصلی پیش رو، راهکارهای پیشنهادی خود را در جهت افزایش شتاب در برطرف نمودن موانع موجود مطرح نمایند.

    مدیران عامل و مسئولین شرکت های خصوصی فعال در حوزه نرم افزار، شبکه و امنیت اطلاعات در این جلسه با برشمردن مسائل و مشکلات پیش روی فعالیت هایشان، بر ایجاد تسهیل در اخذ مجوز افتا، بازنگری در مستندات درخواستی توسط افتا از شرکت ها، بازنگری در هزینه های تست و تقبل بخشی از هزینه ها توسط دولت، بررسی وضعیت آزمایشگاه ها، لزوم یکسان سازی تاییدهای امنیت اطلاعات (افتا، پدافند غیرعامل، سمتا، آپا و ... )، کاهش زمان ارزیابی و اعتبار سنجی فعالیت شرکت‌ها و صدور مجوز و استاندارد بومی سازی و رتبه بندی تاکید کردند.

    در پایان این جلسه مهندس اکبریان بر پیگیری مشکلات پیش روی شرکت‌ها توسط افتا استان تاکید و از تمامی شرکت های این حوزه درخواست داشتند مشکلات خود را به صورت مکتوب به این مرکز ارایه نمایند و متقابلا ایشان نیز بر انتقال موارد  به مسئولان و دستگاهای ذیربط جهت اطلاع و اقدامات لازم و همچنین پیگیری  مجدانه خویش در این رابطه تاکید نمودند.

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اصفهان می باشد.
مجری: پورتال سامان