• بررسی مشکلات کسب و کارهای نوپا در جلسه با مدیرکل و معاونین امور مالیاتی استان‎

    کد: 27445
    تاریخ: ۱۳۹۸/۰۶/۱۶
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 121
    با توجه به نقش شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ‌ها در توسعه و پیشرفت کشور و اهمیت حمایت از نخبگان و رونق تولید در این حوزه و در راستای ارتقا جایگاه کسب و کارهای نوین، جلسه ای با حضور مدیرکل و معاونین امور مالیاتی استان ، هیات رییسه سازمان و کمیسیون کسب و کارهای نوین در چهاردهمین روز از شهریور ماه در محل آن اداره کل برگزار شد.

    در ابتدا آقای اطرج از مدیرکل امور مالیاتی استان بخاطر زمانی که در اختیار این سازمان قرار داده شد تشکر و به پاره ای از مشکلات مالیاتی اعضا اشاره نمودند.

    سپس آقای کرمانی در خصوص شفاف نمودن تفاوت استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان توضیحاتی ارایه نمودند و افزودند شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ به دلیل رشد سریع کسب و کارها و عدم بروزرسانی قوانین در این حوزه با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند، که این مساله نه تنها در داخل کشور بلکه از عمده مسائل و مشکلات در سطوح بین‌المللی برای کشورهای پیشرفته و شرکت‌های پیشرو در این حوزه همچون "گافا" (گوگل، اپل، فیس‌بوک و آمازون) نیز صادق بوده و رویکرد اداره کل امور مالیاتی استان اصفهان در جهت بهبود و ایجاد بستر مناسب برای این نوع کسب و کارها در استان نشان از آگاهی و هوشمندی مدیرکل این مجموعه دارد.

    رییس کمیسیون کسب و کارهای نوین در ادامه افزود: به دلیل عدم آگاهی شرکت‌های نوپا و استارت‌آپ‌ها از قوانین و استانداردهای مالیاتی عمدتا دفاتر رد شده و یا هزینه‌های متعارف (همچون آموزش منابع انسانی، هزینه‌های قبل از راه اندازی، هزینه های بین‌المللی، هزینه حقوق) در این حوزه از سمت دارایی مورد قبول واقع نشده است و در این خصوص مشکلات جدی وجود دارد.

    مدیرکل امور مالیاتی استان اصفهان اظهار داشتند: باتوجه به بررسی آمارهای انجام شده مشخص گردید است که دفاتر در اصفهان با رشد مواجه شده است.

    ایشان در ادامه افزود، ساماندهی و معافیت‌های مالیاتی شرکت‌های نوپا و استارتاپ‌ها توسط طرح نوآفرین از جمله خدمات وزارت ارتباطات می باشد.

    ناآشنایی با جزئیات کسب و کارهای نوپا و عدم آموزش صحیح با فعالیت ها در این حوزه از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود .

    جمع بندی مباحث مطروحه منتج به تشکیل کارگروه مشترک از سازمان ( کمیسیون کسب و کارهای نوپا) و اداره کل امور مالیاتی گردید تا در مورد تهیه فرآیندهای لازم، آموزش شرکت های نوپا و استارتاپ ها برنامه ریزی صورت پذیرد.

    در پایان این جلسه به پیشنهاد آقای اطرج مقرر شد در نمایشگاه اتوکام امسال امور مالیاتی حضور و در جهت آگاهی فعالین این حوزه در مورد مسائل مالیاتی اقدام گردد که مورد توافق قرار گرفت.


    روابط عمومی سازمان نصر اصفهان

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان اصفهان می باشد.
مجری: پورتال سامان